Trochę soli , szczypta pieprzu... ciut słodyczy i goryczy.... wszystko w domu wymieszane, nuda, miłość i gadanie.... może wyjdzie,może nie... tak czy owak bliżej poznacie mnie! przedstawiam Wam królestwo moje, na norweskich wodach postawione....

sobota, 16 kwietnia 2016

FJØLØY FORT

W tym roku nie możemy narzekać na pogodę.....a do dziś dobrze pamiętam zeszłoroczne ulewy.
Tegoroczna wiosna jest całkiem przyjemna i ciepła. Dzięki temu możemy korzystać z czasu na świeżym powietrzu i cieszyć się pięknymi widokami.
Na Rennesoy mieszkamy już trzy lata,a dopiero teraz ( aż wstyd się przyznać) odkryliśmy kapitalne miejsce do spędzania wolnego czasu.
FJØLØY fort znajduje się przy wejściu do fiordu pomiędzy Rennesoy i Kvitsoy ok 17 kilometrów w linii prostej na północny zachód od Stavanger. Jest to fort założony przez Niemców w 1941 roku i przejęty przez norweskie wojska w 1945 roku. Można tutaj zobaczyć stare armaty, baraki i bunkry osadzone w pięknej scenerii.
Znajduje się tu również przybrzeżna latarnia morska.
Idealne miejsce by w ciepłe,letnie dni urządzić sobie ze znajomymi grilla,pospacerować pięknymi trasami i miło spędzić czas.
cudownie słonecznej soboty!
do napisania!2 komentarze:

  1. Naprawdę przyjemne miejsce na spędzenie słonecznego weekendu :) a póki co pogoda tej wiosny jest całkiem przyjemna, nawet u nas w Bergen! :) Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. I niech tak zostanie...niech będzie pięknie,ciepło i słonecznie!

    OdpowiedzUsuń