Trochę soli , szczypta pieprzu... ciut słodyczy i goryczy.... wszystko w domu wymieszane, nuda, miłość i gadanie.... może wyjdzie,może nie... tak czy owak bliżej poznacie mnie! przedstawiam Wam królestwo moje, na norweskich wodach postawione....

wtorek, 14 lipca 2015

LATO W MIEŚCIE.....

Lato we Wrocławiu.....miejscu spotkań ludzi, historii i kultury.
 Takie wakacje mają mnóstwo uroku. Od ośmiu lat żyję spokojnie,cicho,blisko natury.....a przecież jestem mieszczuchem.Chodząc po ulicach starego,ukochanego Wrocławia napawam się miejskim widokiem....kamienicami,murami,które żyją i oddychają wesołymi ludźmi oraz gwarnymi rozmowami. Ilość rozrywek jakie oferuje to miasto jest po prostu zachwycająca.
Miejska kraina wciąga,bardzo wciąga....dzieciaki radośnie biegają wyciągając ręce ku niebu,które pokryte jest kolorowymi bańkami....na murku siedzi młoda para....on gra na gitarze,a ona pięknie śpiewa.....Spiż wypełniają uradowani turyści,którzy piją wyjątkowe i dobre piwa...Mijając Piwnicę Świdnicką spotykam znaną wszystkim z internetu Panią Basię,którą okupują młodzi ludzie....wszędzie widać błyski aparatów i pozujących do zdjęć ludzi.
Zachwycam się kolorowym rynkiem i wszędobylskimi krasnalami.
Zamykam oczy i czuję,że jestem w domu.....czuję znajomy zapach miasta,zapach mojego Wrocławia.

By łatwiej poruszać się w mieście i móc więcej zobaczyć.....wypożyczam miejski rower,który dla mnie jest rewelacyjnie przemyślany. Wystarczy ściągnąć na telefon odpowiednią aplikację,dzięki której taki rower będzie nasz. Stacji w całym mieście jest tak dużo,że bez problemu przemieścimy się tam,gdzie tylko będziemy chcieli.


Możemy również przejść się na wyspę słodową i odpocząć nad brzegiem Odry.
Wypożyczyć łódź, pograć w piłkę,badmintona, posiedzieć na barce,posłuchać darmowego jazzowego koncertu,bądź wyłożyć się na trawie....czego tylko dusza zapragnie.Wszystko jest w zasięgu ręki.

Miasto,które późno zasypia i wcześnie rano wstaje....
przyjazne ludziom i bliskie mojemu sercu.
....tak spędzam wakacje,swoje lato w mieście...między ludźmi.WROCŁAW

WROCLOVE

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz