Trochę soli , szczypta pieprzu... ciut słodyczy i goryczy.... wszystko w domu wymieszane, nuda, miłość i gadanie.... może wyjdzie,może nie... tak czy owak bliżej poznacie mnie! przedstawiam Wam królestwo moje, na norweskich wodach postawione....

piątek, 7 sierpnia 2015

ZAMEK NA SKALE

Hotel na skale to miejsce w którym miałam przyjemność spędzić tegoroczne imieniny.
Noc w klawym hotelu był miłym prezentem od rodziców mojego L.,a wspólny dwudniowy wypad będę wspominać z uśmiechem.
Zamek leży w samym sercu Kotliny Kłodzkiej,w małej miejscowości Trzebieszowice.
Jest luksusowym hotelem o zabytkowych wnętrzach, wypełnionych wieloma historycznymi akcentami....Baśniowa sceneria ogromnego,starego parku, szum płynącej pod zamkiem rzeki, świadomość historii miejsca....tego,że zamieszkiwali w nim pruscy królowie oraz rosyjscy carowie....sprawiło,że czułam się tam wyjątkowo....i chętnie bym tam wróciła.


Niegdyś dwór z wewnętrznym dziedzińcem, dziś został zabudowany szklanym dachem,tworząc ogromny  salon z kominkiem i hotelową recepcją....kiedy się wchodzi do hotelu ,słowo WOW samo wydobywa się z ust .


Do pokoi prowadziła nas piękna,przestronna klatka schodowa wyłożona drewnianą boazerią. Neoklasycystyczna,zdobiona wieloma detalami. W centralnym jej punkcie znajduje się herb hrabiowski rodu. Było na co popatrzeć.Jak na zamek przystało pokój był przestronny,jasny i wygodny.

Jako hotelowi goście mogliśmy korzystać z hotelowego spa,które zostało utworzone z dawnej stajni, pograć w bilarda w secesyjnym salonie,w którym znajdują się jedyne w swoim rodzaju,bardzo drogie drzwi z płaskorzeźbą głowy kobiety lub napić się drinka w barze mieszczącym się w najstarszej części zamku. Wszystko było zorganizowane z dbałością o szczegóły i hotelowych gości....dziś odczuwam jedynie niedosyt,bo chciałoby się zostać tam chwilę dłużej.

W cenie naszego noclegu było również pyszne śniadanie,które mogliśmy zjeść w przyjemnie urządzonej restauracji.


Wieczorem udaliśmy się na spacer po Lądku Zdrój,który mieści się tuż nieopodal. Ta miejscowość jest jednym z najstarszych uzdrowisk w Europie i wiele osób przyjeżdża tu na różne zabiegi.Cudownie było spędzić tam krótką chwilę....i mam nadzieję,że jeszcze tam wrócę.
do napisania!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz