Trochę soli , szczypta pieprzu... ciut słodyczy i goryczy.... wszystko w domu wymieszane, nuda, miłość i gadanie.... może wyjdzie,może nie... tak czy owak bliżej poznacie mnie! przedstawiam Wam królestwo moje, na norweskich wodach postawione....

środa, 4 czerwca 2014

PREIKESTOLEN

Norwegia nas rozpieszcza i pogoda nadal dopisuje :)....Czas wolny można spędzać na wiele sposobów...korzystać z pięknych plaż i zimnej wody, grilować na zielonych łąkach lub chodzić po górach......tak....wystarczy tylko obrać szlak, zwerbować śmiałków, spakować plecak i wyruszyć na górski szlak! Widoki są zachwycające, a nawet spektakularne!
Preikestolen jest to klif położony nad lysefjordem.Ponoć jest jedną z największych atrakcji turystycznych tego kraju. Po drugiej stronie znajduje się wierzchołek Kjerag ( z którego relacja już wkrótce). :)
Droga na szczyt nie jest zbyt trudna.....a nawet zbyt długa ( ok 3.8 km w jedną stronę). Nam ,,spacerek,, zajął ok 4 godzin ( nie licząc czasu spędzonego na szczycie).


Tak wyglądała nasza trasa. I jeszcze coś....Naklejka klubu wrocławskiego w norweskich górach..no no no....Nasi tu byli :)

 Brak komentarzy:

Prześlij komentarz