Trochę soli , szczypta pieprzu... ciut słodyczy i goryczy.... wszystko w domu wymieszane, nuda, miłość i gadanie.... może wyjdzie,może nie... tak czy owak bliżej poznacie mnie! przedstawiam Wam królestwo moje, na norweskich wodach postawione....

wtorek, 24 czerwca 2014

PSIA MIŁOŚĆ

Fenomenalna więź między człowiekiem,a psem jest stara jak świat.Pies obdarza nas miłością, bezgranicznym zaufaniem i przywiązaniem.
W jego oczach nasz świat jest bardzo skomplikowany, bo i ludzie lubią utrudniać sobie życie.
A do pewnych spraw trzeba mieć po prostu nosa. Albo coś ładnie pachnie albo nie.
Pies kocha człowieka mimo jego dziwnych wad i zachowań. Oswaja się z naszymi przyzwyczajeniami i wcale nie mówi, że coś mu nie pasuje. Nie osądza, nie krytykuje,a jedyną rzeczą, której oczekuje, to nasza obecność.
Co innego człowiek.....w ciągu jednego dnia pokazuje całą gamę zachowań, od uśmiechu aż do złości.
Zupełnie niezrozumiałe są dziwne miny i krzyki, gdy nasz pupil postanawia twórczo spędzić czas na gryzieniu dokumentów, ciumkaniu z miłością skarpetek, bądź gryzieniu kapci- one szczególnie pięknie pachną właścicielami.
Albo te nakazy i zakazy, że nie wolno, gdy tyle pyszności czuć na stole. Oni jedzą i zachwalają,a na psa krzyczą......a przecież nie bierze tylko ładnie prosi.
O miejsce w łóżku też jest bój....ludzie się w nim nieustannie kokoszą,a gdy tylko pies chce wskoczyć, wymachują rękami  i przepędzają....chyba zupełnie nie rozumieją, że takie łóżkowe wylegiwanie dla psa też jest relaksem.
A kara za ucieczki na spacerach....które w rzeczywistości są wyprawą w nieznane żeby znaleźć jakiś skarb i podzielić się nim właśnie z człowiekiem? Albo krzyki za szczekanie, choć to ostrzeżenie, bo pies dba o ludzkie i domowe bezpieczeństwo.
A najgorsze są te wszystkie dziwne, hałasujące domowe sprzęty, za którymi człowiek chodzi,a na które nie wolno szczekać..... oraz mokre podłogi, po których łapy rozjeżdżają się we wszystkie psie strony.
Psia wyrozumiałość jest ogromna, pies nas kocha, no bo kocha za żarcie,zabawy, wieczorne przytulania, drapania za uchem, smakołyki i pewnie wiele innych rzeczy o których wiedzą tylko nasze pupile.
Taka czysta, bezwarunkowa psia miłość....

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz